نظافت ظروف

یکی از مراحل کلیدی در نظافت محیط منزل، نظافت ظروف مورد استفاده می باشد.

به همین منظور، در این مقاله از وبلاگ شرکت خدمات نظافتی آریا پاک، به موضوع روش های نظافت ظروف مختلف می پردازیم.

ظروف استیل

اگر می خواهید ظروف استیل شما شفاف باشند، آنها را با روغن زیتون مالش دهید. برای تمیز کردن داخل قوری استیل میتوان مقداری آب و آبلیمو درون آن ریخت و جوشاند، جرم قوری کاملا گرفته خواهد شد و دیگر این که بعد از هر بار استفاده از قوری، آن را با آب گرم و پودر لباسشویی خوب بشویید.

ظروف مسی

اگر می خواهید اشیا مسی شما زنگ نزنند، قلمو را در آب پیاز فرو کنید و آن را روی ظرف مسی بمالید

اگر ظرف مسی زنگ زده است در یک ظرف بزرگتر سه قاشق نمک و دو لیتر سرکه بریزید و بجوشانید سپس ظرف را داخل آن بگذارید و آنقدر نگه دارید تا سرکه کاملا سرد شود ظرف را بیرون آورده بشویید و خشک نمایید.

برای جلا دادن دیواره بیرونی ظروف مسی که رنگ آن قرمز است با کلاف سیمی نرم رب گوجه فرنگی، سرکه یا آبلیمو روی آن بکشید.

برای پاک کردن، لکه گیری و زنگ زدایی ظروف مسی که سیاه شده است نصف یک عدد لیمو را به دانه های درشت نمک بمالید و آن را محکم به ظروف مسی بکشید تا سیاهی آن را بر طرف کند سپس با آب و مایع ظرفشویی بشویید و با حوله خشک نمایید.

ظروف آلومینیومی

برای شست و شوی این ظروف از صابون رختشویی و کلاف سیمی نرم استفاده کنید.

برای لکه زدایی این ظروف چند قاشق سرکه داغ روی لکه ها بریزید ظرف کاملا نو و درخشان می شود همچنین میتوانید این ظروف را با مخلوطی از گچ و الکل پاک کنید.

هنگام پخت حبوبات با برنج در ظروف آلومینیومی چند قطره سرکه یا آبلیمو درون آن بریزید تا رنگ قابلمه سیاه نشود و مزه غذا تغییر نکند.

ظروف کریستال

می توانید ابتدا با دستمالی غبار آن را بگیرید و سپس پارچه ی تمیز دیگری را به الکل آغشته نموده و آن ها را پاک کنید.

ظرف های کریستالی را با مایع ظرفشویی و آب ولرم بشویید اگرتمیز نشدند مخلوطی از یک سوم سرکه و دو سوم آب تهیه کنید و با کمک برس شست و شو دهید و سپس بلافاصله آن را خشک نمایید.

ظروف پیرکس

ظرف های نسوز بلور که به آنها پیرکس می گویند، در مقابل حرارت مقاوم هستند اما به شرط آن که مستقیما روی شعله آتش قرار نگیرند از این رو بین شعله چراغ و ظرف پیرکس حتما یک شعله پخش کن قرار دهید تا حرارت به صورت یکسان به همه جای ظرف برسد. نکته مهم دیگر برای حفظ این ظروف این است که اگر ظرف نسوز در یخچال است آن را سریعا پس از بیرون آوردن روی شعله آتش قرار ندهید.

ظروف چینی

ظروف چینی را در آب جوش قرار ندهید، زیرا سطح آن ترک های ریز بر می دارد و شفافیت خود را از دست می دهد. برای شفاف نمودن ظروف چینی از مخلوط سرکه و نمک استفاده نمایید.

اگر ظروف چینی شما مختصری ترک خورده است ۴۵ دقیقه آن را در ظرفی از شیر بجوشانید ترک آن از بین می رود و چینی استحکام خود را باز می یابد.